Jaunystės kultas. Šiandien kalbama apie jaunystės kultą visi privalo būti gražūs, veržlūs, energingi. Lietuvių kalbėjimo potemė


Mes gyvename kapitalizmo laikais, kur iš esmės kievienas mūsų poreikis gali būti patenkintas. Įmonės dirba kurdamos naujausias, įspūdingiausias prekes, kurioms mes retai galime atsispirti: nuolat perkame, keičiame, išmetame nereikalingus ir, mūsų nuomone, pasenusius daiktus. Įsigijame naujus ne todėl, kad reikia, o dėl to, kad visa tai gražu ir prabangu. Todėl nieko keisto, jog xxi amžiaus visuomenė vadinama vartotojiškąja: mes esame vartotojai, garbinantys dailumą ir tobulumą. Tačiau ne tik įrenginiai, maisto produktai, kosmetika, drabužiai, kelionės, bet ir žmonės tampa prekėmis. Neužtenka vien turėti prabangių dalykų, tu ir pats turi būti nepakartojamas – gražus, veržlus ir energingas. Rūpi ne žmogaus mintys, idėjos, mąstymo būdas, bet jo išorinis pavidalas. Jei žmogus neatitinka standartų – jis tartum nebeegzistuoja, jo galimybės nuvertinamos. Pritariu nuomonei, kad žmonių diskriminacija dėl amžiaus yra nepagrįsta. Todėl šiandien savo kalboje pabandysiu įrodyti, kad žmogų reikia vertinti ne pagal gimimo metus ar išvaizdą. Bet pagal jo gebėjimus ir galimą indėlį į vieną ar kitą sritį.
Visų pirma, reikia suprasti, kad visuomenė tai aš, tu ir mes. Taip, aš ir viena sugebu pastebėti visuomenės ydas, bet reikia suvokti, kad tik mes kartu galime jas ištaisyti. Tikriausiai daugelis pritartų, kad viena iš didžiausių visuomenės problemų yra žmonių diskriminacija. „eurobarometro“ atliktas gyventojų nuomonės tyrimas rodo, kad daugiau kaip pusė visų lietuvos gyventojų mano, kad šalyje labiausiai paplitusi diskriminacija- dėl amžiaus.
- Microsoft Word 9 KB
- 2012 m.
- 2 puslapiai (880 žodžiai)
- Mokykla
-