Kūno kultas, popkultūra ir vartotojiška visuomenė


Kuno kultas rasinys. Kuno kultas siuolaikineje visuomeneje. Kunas pop kultūra. Popkultura ir visuomenė. Popkultūros nauda. Kuno kultas laiška. Vartotojiška kultūra. Kunas kultas. Seksualaus kuno kultas. Kūnas pop kulkturoje.

Sociologijos referatas. Šių dienų kultūra – tai dominuojanti popkultūra, vartotojiškosios visuomenės kultūra. Šiuolaikinę populiariąją kultūrą būtų galima apibūdinti kaip reklamos, žiniasklaidos, kino ir muzikos maišalynę, kur akcentuojamas žmogaus kūnas ir poreikis viską vartoti. Ypatingas dėmesys skiriamas kūno grožiui ir akcentuojama parduodamų grožio priemonių „begalinė nauda“. Jaunatviškas, seksualus, patrauklus kūnas tampa svarbiausiu asmeniniu ir socialiniu turtu, o tokios masinės komunikacijos priemonės kaip žiniasklaida, reklama, video nurodo privalomojo – parodomojo vartojimo standartus.
Vartotojiškoje visuomenėje palaikomas tobulo kūno kultas. Kaip pastebi Valdas Pruskus, „kūnas tampa tarsi vizitine kortele, kuria žmogus prisistato visuomenėje, yra joje pastebimas ir atitinkamai įvertinamas“ , todėl išpuoselėtas, visiems matomas, pastebimas, atitinkantis žiniasklaidos išgarsintus standartus kūnas tampa ženklu, kuris atveria kelią į pripažinimą ir sėkmę. Todėl, žinoma, puoselėjant kūną nedera gailėti nei lėšų, nei pastangų. Tam į pagalbą stoja grožio pramonė, skatinanti kiekvieną suteikti savo kūnui patrauklumą.

  • Sociologija Referatai
  • 2012 m.
  • Lina
  • 9 puslapiai (3000 žodžių)
  • Sociologijos referatai
  • Microsoft Word 36 KB
  • Kūno kultas, popkultūra ir vartotojiška visuomenė
    10 - 1 balsai (-ų)
Kūno kultas, popkultūra ir vartotojiška visuomenė. (2012 m. Balandžio 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/kuno-kultas-popkultura-ir-vartotojiska-visuomene.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 08:21