Lietuvos kredito unijų lyginamoji analizė


Įvadas. Kredito unijų atsiradimas ir veikla. Kredito unija teikia savo nariams įvairias bankines paslaugas. Kredito unijų atsiradimas ir raida. Skirtumas tarp kredito unijos ir banko, kredito unijų problemos. Kredito unijų sektoriaus stiprinimas. Kredito unijų veiklos analizė. Pareigūnų kredito unijos ir Kauno kredito unijos teikiamos paslaugos. Taupomasis indėlis. 012 m. veiklos analizė. 013 m. veiklos analizė. 014 m. veiklos analizė. Išvados. Literatūra.


Kredito unija yra kooperaciniais pagrindais fizinių asmenų savanoriškai įsteigta ir nustatyta tvarka įregistruota įstaiga, kuri teikia finansines paslaugas. Minimalus kredito unijos narių skaičius — 150. Kredito unijos kapitalas susideda iš pajinio (kredito unijos narių įnašų), rezervinio ir papildomo kapitalo. Minimalus kredito unijos kapitalas yra 15 000 litų. Ji teikia savo nariams įvairias bankines paslaugas: trumpalaikes arba ilgalaikes paskolas, priima terminuotus ir neterminuotus indėlius, nariams ir klientams atidaro banko sąskaitas ir atlieka pinigų pervedimus Lietuvoje, išduoda tarptautines mokėjimo korteles, teikia internetinės bankininkystės paslaugą. Šias paslaugas teikia tik kredito unijos, esančios Lietuvos centrinės kredito unijos narėmis.

Darbo tikslas. Išanalizuoti Lietuvos kredito unijas.

Darbo uždaviniai:

Išnagrinėti kredito unijas ir jų teikiamas paslaugas.

Išanalizuoti Kauno kredito uniją ir Pareigūnų kredito uniją, bei jas palyginti.

Išnagrinėti kredito unijų veiklą 2012 – 2014 m.

Tyrimo objektas. Kredito unijų veikla.

Lietuvoje kredito unijos vis dar užima sąlyginai mažą kreditavimo sektoriaus dalį, tai neleidžia užsitikrinti stabilios padėties finansų sektoriuje. Svarbu ištirti bankų ir kredito unijų skirtumus, pranašumus bei trūkumus, atsižvelgiant į tai, koreguoti veiklos principus, analizuoti ekonominius rodiklius, siekti aukščiausių rezultatų finansų srityje. Esant didelei konkurencijai, kredito unijos turėtų kuo labiau išsiskirti iš kitų kreditus teikiančių finansinių institucijų, taip keliant pasitikėjimą, formuojant įvaizdį visuomenėje, formuojant įvaizdį visuomenėje. Finansų sektoriaus poveikis šalies ekonomikai yra gyvybiškai svarbus, todėl turi būti teigiamas valstybės požiūris į finansines institucijas, tarpusavio pasitikėjimas ir bendras siekis – gerbūvio kūrimas.

(Informacija paiimta iš PKU ir KKU tinklapio)

Pasirinktinai palūkanos bus išmokamos kas mėnesį arba pasibaigus teminuoto indėlio laikui.

Atsidarius taupymo sąskaitą ,,Kauno kredito unijoje galima:

Nuolat papildyti sąskaitą pageidaujama suma ir periodiškumu;

Palūkanos kaupiamos (skaičiuojamos) nuo sąskaitoje esančio likučio;

1. Išnagrinėjus kredito unijas galima teigti, kad kredito unijų sąvoka yra minima jau gan seniai ir kad kredito unijos savo nariams teikia įvairias bankines paslaugas. Tačiau bankas tokias pat paslaugas teikia palankesniu būdu, nes jie turi platesnes veiklos galimybes. Bankuose žmonės gali naudoti paslaugomis visoje Lietuvoje, o kredito unijos savo paslaugas teikia tik savo bendruomenės nariams.

2. Išanalizavus Kauno kredito uniją ir Pareigūnų kredito uniją galima teigti, kad abi unijos teikia beveik tokias pat sąlygas, tačiau Pareigūnų kredito unija siūlo didesnes palūkanas. Taigi, Pareigūnų kredito unijoje yra suteikiamos palankesnės sąlygos indėliui padėti.

3. Išnagrinėjus 2012 – 2014 m. kredito unijų veikla galime teigti, kad kredito unijos dirba nuostolingai. 2012 m. buvo patirtas didžiausias nuostolis nuo kredito unijų veiklos pradžios 1995 m. net 55,1 mln. Lt. Kredito unijų nuo 2012m. iki 2014m. veiklos rodikliai svyravo, kai kurie iš jų pakilo, kai kurie nukrito.

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2698 žodžiai)
  • Kolegija
  • Iveta
  • Lietuvos kredito unijų lyginamoji analizė
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietuvos kredito unijų lyginamoji analizė. (2016 m.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-kredito-uniju-lyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 16:02
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo