Pirkėjų tipai konspektas


Pirkėjų tipai. Tikslas. Padėti atskirti pirkėjų tipus, išmokyti bendrauti su kiekvieno tipo pirkėjais, turint tikslą parduoti prekę ar paslaugą. Drąsus (cholerikasJiems būdingi posakiai. Jiems parduodami. Nuoširdus (melancholikasJiems būdingi posakiai. Draugiškas (sangvinikasMpetentingas (flegmatikas


Padėti atskirti pirkėjų tipus, išmokyti bendrauti su kiekvieno tipo pirkėjais, turint tikslą parduoti prekę ar paslaugą

Kiekvienas pirkėjas yra unikalus ir nepanašus į ankstesnįjį. Kai kurie pardavėjai mano, kad yra „normalūs“ pirkėjai su kuriais palaiko gerus santykius, taip pat visi kiti pirkėjai: įkyruoliai, akiplėšos, visažiniai, bambekliai, plepiai ir kt. Kai pardavėjas susiduria su pirkėju, kuris skiriasi nuo jų pačių toks pirkėjas jiems atrodo „kažkoks ne toks“.

Pirkėjai demonstruoja mūsų nagrinėjamą elgesį, sąveikaudami su pardavėju ir tuo momentu, kai priima sprendimą ką nors pirkti ar bendradarbiauti.

Nėra :grynų“ asmenybės tipų .Žmonės savotiškas kelių asmenybės tipų savybių rinkinys.

Žmoguje asmenybės tipų savybių santykio proporcija yra nepastovi. Kitaip tariant, žmogaus asmenybės tipas keičiasi priklausomai nuo daugelio veiksnių:

Veiklos pobūdis. Kiekvienas darbas žmogui uždeda antspaudą. Finansininkai būna tikslūs ir rimti, taksistai- šnekūs.

Organizacijose dažniausiai užima vadovaujančias pareigas arba būna lyderiai. Strategai ir kolektyvo kurstytojai.

Labai dažnai juos pirkti skatina šie motyvai: prestižiškumas, aplinkinių pripažinimas ir pagarba. Tokie pirkėjai vadinami novatoriais.

Laikykitės pasitikimai. Jeigu drebėsite iš baimės pirkėjas neturės su jumis reikalų. Tai vienintelis pirkėjo tipas į kurio žodinį antausį reikia ir atsakyti žodiniu antausiu. Jis jums pasakys: „Mano laikas labai brangus“, o jūs jam atkirskite: „Aš gerbiu jūsų laiką, bet mano laikas –ne pigesnis.

Venkite ilgų ir smulkmeniškų aiškinimų. Pirmiausiai cholerikus domina galutinis rezultatas (nauda).

Parodykite, kaip, naudodami Jūsų produktą, jie galės būti geresni arba aplenkti kitus: Jūs būsite vienintelis, kuris turės....

Svarbiausias šių žmonių poreikis- būti suprastais. To nori visi žmonės, bet melancholikai ypač.

Nesiūlykite jiems rizikuoti, sakydami: „surizikuokime“ . Tokiems pirkėjams reikia sakyti ‚Jūs niekuo nerizikuojate“

„Draugužiai“, „atlapaširdžiai“, pabendravę kelias minutes, elgiasi su jumis taip, tarsi būtų su jumis pažįstami visą gyvenimą. Kalba labai daug ir apie viską.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1641 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Tomas
  • Pirkėjų tipai konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Pirkėjų tipai konspektas . (2017 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirkeju-tipai-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 06 d. 08:23
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo