Tarptautinio verslo rizika



Tarptautinio verslo rizikos klasifikacija. Tarptautinių atsiskaitymų rizika. Valiutų kursų svyravimų rizika. Tarptautinio verslo rizikos klasifikacija. Pavojingosios rizikos. Tarptautinio verslo rizikos valdymas.
Visuose verslo etapuose egzistuoja galimybė kažko netekti ar prarasti, todėl verslo riziką galima įvardinti kaip galimus nuostolius įmonei.
Verslo rizika apibrėžiama kaip derinys tarp galimo ir jau įvykusio rezultato (Verslo rizikos asociacija);
Taigi, rizika yra siejama su: siekiamu tikslu; nuostoliais, galimais praradimais, jų tikimybe; neapibrėžtumu.
Rizikai priskiriama viskas, kas yra neapibrėžta ir netikslu, nes visuomet egzistuoja tam tikra tikimybė ko nors netekti, ar ką nors prarasti.
Labiausiai pastebima rizikos savybė yra jos neigiama įtaka įmonės rodikliams – nuostoliai.
Verslo nuostoliai gali būti materialiniai, darbo, laiko, finansiniai ir specifiniai.
Darbo nuostoliai priklauso nuo laiko, žmogiškųjų išteklių ir procesų neveiksmingumo.
Specifiniai nuostoliai susiję su įmonės vidiniais veiksniais, kurie lemia jos ekonominių rodiklių mažėjimą.
Rizikos klasifikacija yra labai įvairi, nėra vieningos jų klasifikacijos. Struktūriškai apibendrintas rizikos klasifikavimas suteikia galimybes efektyviai taikyti atitinkamus rizikos valdymo modelius ir metodus. Klasifikavimo būdai:
Rizika gali būti skirstoma į pagrindinius du blokus: grynąją ir spekuliatyvinę riziką. Grynoji rizika apima gamtinės, ekologinės, politinės, transporto ir komercinės rizikos dalis, ji reiškia galimybę gauti neigiamą arba nulinį rezultatą, t.y. nėra pelno tikimybės, o spekuliatyvinė rizika (kuri dažnai tapatinama su rinkos rizika) reiškia galimybę gauti tiek teigiamą, tiek neigiamą rezultatą.
Rizika g.b. klasifikuojama į penkias grupes: pagal atsiradimo pobūdį (politinė, ekonominė); pagal poveikį (vidaus, išorės); pagal veiklos sritis (gamybinė, komercinė, finansinė, investicinė); pagal laiką (retrospektyvinė, einamoji, perspektyvinė); pagal rezultato tikimybę (grynoji, perspektyvinė).
Kaip valdyti šią riziką? Kiekviena įmonė individualiai turi pasirinkti įvairias vidines valiutos kurso valdymo priemones, kurios priklauso nuo įmonės veiklos, valiutinių operacijų apimties ir kitų konkrečiai įmonei svarbių faktorių.
Strateginės rizikos. Ši rizika susijusi su įmonės misija, strateginiais tikslais, nustatomais strateginio planavimo metu, ir veiksmais.
Kaip strateginės rizikos mažinimo priemonė išskiriama rinkos diversifikacija, tai įmonės veikla kuo platesniu geografiniu rakursu, nes tai sumažina potencialią įmonės riziką.
Įeinant į kitos šalies rinką, reikia žinoti jos kultūrą (kiekvienos šalies ji skirtinga), papročius, kalbą, mentalitetą, vartotojų poreikius ir požiūrius ( į tam tikras prekes jie gali skirtis).
- Microsoft Word 78 KB
- 2018 m.
- Lietuvių
- 6 puslapiai (1838 žodžiai)
- Kolegija
- Dffdg
-