Tarptautiniu piniginiu operaciju kontrole tarptautineje rinkoje


Įvadas. Teorinė dalis. Tarptautinių piniginių operacijų kontrolė tarptautinėje rinkoje. Trumpa istorija. Pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevenciją reglamentuojantys įstatymai. Už pinigų plovimo ir (ar) teroristų finansavimo prevenciją atsakingos institucijos. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos funkcijos įgyvendinant pinigų plovimo ir (ar) teroristų finansavimo prevencijos priemones. Valstybės saugumo departamento funkcijos įgyvendinant teroristų finansavimo prevencijos priemones. Valstybės institucijų bendradarbiavimas. Supaprastintas kliento tapatybės nustatymas. Finansų įstaigų ir kitų subjektų pareigos. Lietuvos Respublikos įstatymai ir poįstatyminiai finansų kontrolės teisės aktai. Tarptautiniai finansų kontrolės teisės aktai. Praktinė dalis. Tarptautiniai piniginių lėšų reikalavimai ir pervedimai „Finasta“ banke. Pervedimai į Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalis ir Šveicariją. Mokėjimai Rusijos Rubliais į Rusiją. Mokėjimai Grivinomis į Ukrainą. Mokėjimai Baltarusijos Rubliais į Baltarusiją. Mokėjimai JAV Doleriais ir kitomis valiutomis į bet kurią šalį. Išvados.

Tinkama piniginių lėšų kontrolė yra pagrindinis dalykas, kuri reikia atlikti tam, kad pinigai būtų apsaugoti ir tinkamai prižiūrimi. Kiekviena šalis steigia įstaigas, kurios atsako už finansų ir piniginių lėšų tame tarpe kontrolę ir apsaugą, be kurios visur prasidetų haosas.

Piniginių lėšų kontrolė pirmiausiai prasideda nuo tam tikrų nurodytų reikalavimų laikymosi. Daugumos šalių bankai taiko panašius reikalavimus piniginių lėšų pervedimui. Reikalavimų laikymasis leidžia apsaugoti disponuojamų pinigų ir jų valdymo priemonių apsauga nuo įsiskverbimo ir vagysčių. Jeigu nustatyti reikalavimai buvo netyčia ar specialiai pažeisti, taikomo civilinė ar net administracinė atsakomybės, baudos ir sankcijos už jų pažeidimą . Tam kiekvienos valstybės vyriausybė išleido tam tikrus įstatymus, kurie reglamentuoja tam tikrus būtinus reikalavimus piniginių lėšų kontrolės ir disponuojančioms įmonėms reikalavimų pažeidimų atsakomybes.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 45 KB
  • 2013 m.
  • 17 puslapių (3446 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ksiunka
  • Tarptautiniu piniginiu operaciju kontrole tarptautineje rinkoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Tarptautiniu piniginiu operaciju kontrole tarptautineje rinkoje. (2013 m. Spalio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautiniu-piniginiu-operaciju-kontrole-tarptautineje-rinkoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 10:39
×