Vežimo sutarčių samprata ir jų rūšys



Įvadas. Krovinio vežimo sutarties samprata. Krovinio vežimo rūšys. Vežimo sutarties sudarymas ir vydymas. Vežimo sutarties šalys. Ekspedicijos sutartis. Vežimo užmokestis ir apmokėjimo terminas. Keleivių ir bagažo vežimo sutartis. Papildomi kilometrai. Sutarties teksto pakeitimai. Išvados. Naudota literatūra.
Šiais laikais transportas yra neatsiejama ekonomikos dalis. Transportas yra naudojamas krovinių bei keleivių pervežime. Kasdien tūkstančiai krovinių bei kelivių yra pervežami iš taško A į tašką B. Tam naudojamas geležinkelių, vidaus vandenų, jūrų, oro ar kelių transportas. Šių dienų transporto sistema vystosi vis sparčiau, taip palengvindama krovinių bei kelivių gabenimą.
Vykstant bet kokiems pervežimams, nesvarbu kokia transporto rūšymi, vežėjas bei užsakovas turi sudaryti tam tikras vežimo sutartis, tai gali būti ilgalaikės (keliems vežimams) ar trumpalaikės (vienam vežimui) sutartys.
Kiekvienai paminėtai pervežimo rūšiai gali būti taikomos skirtingos sutarčių sudarymo formos.
Labai dažnai vežėjas bei užsakovas pamiršta susitarti dėl papildomai pravažiuotų kilometrų, todėl atsiradus butinybei keisti maršrutą, užsakovai vengia tenkinti vežėjo keliamas sąlygas. Tokiais atvejais patartina iš anksto sutartyje susitarti dėl papildomai nuvažiuotų kilometrų kainos, kad nekiltų nereikalingų problemų.
Derybų metu visi pageidaujami sutarties pataisymai atliekami elektroninėje laikmenoje, o nesant tokios galimybės, prie ranka pataisytų nuostatų turi būti užsakovo įrašai apie taisymo priimtinumą bei tai patvirtinantis parašai arba reikia suderinti galutinį sutarties tekstą ir jį patvirtinti bei pasirašyti. To neatlikus, Jūsų vienašališki pataisymai ne visada bus laikomi galiojančiais, ypač jei pradiniame užsakyme buvo nuostata, numatanti vienašališko sutarties pataisymo negaliojimą.
Dažnai pasitaiko atvejų, kuomet vežimo sutartys tarp užsakovo ir vežėjo sudaromos žodžiu. Tačiau nesant rašytinės vežimo sutarties, važtaraštis yra pagrindinis įrodymas, kad yra sudaryta vežimo sutartis, jos sąlygų patvirtinimas, taip pat yra įrodymas, kad krovinys yra perduotas vežėjui.
Apibendrinant darbą, galima tegti, jog transportas yra neatsiejama ekonomikos dalis. Vežant keleivius bei krovinius vežimo sutartys yra būtinas dalykas, norint išvengti dielių nemalonumų. Svarbiausia tinkamai sudaryti vežimo sutartį, kad ji tenkintu abi šalis, vežėją bei užsakovą. Būtina atsižvelgti ir nepamiršti sutartyje susitarti dėl dažnai pamirštamų dalykų, kaip nuvažiuoti papildomi kilometrai ar kitos papildomos sąlygos.
- Microsoft Word 34 KB
- 2016 m.
- Lietuvių
- 12 puslapių (1920 žodžiai)
- Universitetas
- Paulp
-