Medžioklės santykių teisinis reguliavimas ir pagrindinės problemos


Įžanga. Medžioklės sąvoka, rūšys, objektas. Teisė medžioti. Medžioklės dokumentai. INGA. Medžioklės plotai, jų naudojimo tvarka. Medžioklės įrankiai, būdai, terminai. Kristina. Medžioklės produkcija. Su medžiokle susijusi draudžiama veikla ir atsakomybė. Išvados. Naudotos literatūros ir norminių aktų sąrašas.


Ekologinė teisė – savarankiška kompleksinė teisės šaka, kurios normos reguliuoja visuomeninius santykius, kylančius aplinkos apsaugos bei gamtos išteklių naudojimo ir valdymo srityje. Dabartinės ekologinės teisės rėmuose galima išskirti miškų, vandenų, žemės gelmių, atmosferos oro teisę. Gamtos išteklių sąraše svarbią vietą užima gyvūnija – tam tikros teritorijos ar tam tikro biotopo visų gyvūnų rūšių visuma. Norminiuose teisės aktuose įtvirtintomis taisyklėmis valstybė reguliuoja gyvūnijos naudojimą. Išsaugoti gyvūnijos išteklius, pasiekti, kad jie atsistatytų ir gausėtų, galima tik garantavus racionalų jų naudojimą bei gyvenamosios aplinkos apsaugą. Tam tikslui yra teisiškai sureguliuotos medžioklė, žūklė, kitos gyvūnijos naudojimo rūšys.

Taigi mūsų darbas skirtas medžioklės santykių teisiniam reguliavimui ir pagrindinėms problemoms analizuoti.

Medžioklė, kartu su žūkle, yra labiausiai paplitusios gyvūnijos naudojimo rūšys. Gyvūnijos pasaulio išsekimo prevencijos galimybė tampriai siejasi su teisiniu šių veiklos sričių reguliavimu.

Pagal teisės aktuose įtvirtintų medžioklei keliamų reikalavimų laikymąsi skiriamas: a) teisėtas medžiojimas, kai medžiojantys asmenys, turintys teisę medžioti, laikosi medžioklės taisyklių ir b) neteisėtas medžiojimas, kai medžiojama neturint tam teisės ar kitaip pažeidžiant teisės aktuose įtvirtintus reikalavimus.

Pagal medžioklės tikslą medžioklė gali būti: a) profesinė, kuomet medžiojama produkcijai gauti; b) mėgėjiška, kuomet medžiojama ne tik verslo bet ir kitų interesų sumetimais; c) mokslo tiriamoji, kai siekiama tirti įvairias sumedžiotų gyvūnų savybes, numatyti jų atsistatymo, gausinimo, apsaugos priemones; d) selekcinė, gyvūnų genofondui gerinti; e) naikinamoji, mažinanti tam tikrų (plėšriųjų, darančių žalą žmogaus ūkinei veiklai, ar keliančių grėsmę žmonių ar naminių gyvulių saugumui) gyvūnų skaičių; f) komercinė, kurios tikslas – pajamų gavimas.

Pagal medžiotojų skaičių skiriama a) individuali medžioklė, kurios metu medžioja vienas asmuo ir b) kolektyvinė medžioklė, kai kartu medžioja du ar daugiau asmenų.

1. Asmuo, neturintis aukštojo biologinio išsilavinimo ar specialaus medžioklės kurso išklausymo pažymėjimo, privalo baigti medžiotojų mokymo kursus.

2. Baigęs medžiotojų mokymo kursus asmuo apskrities teisės medžioti suteikimo ir panaikinimo komisijai turi pristatyti pažymas iš atitinkamų institucijų (policijos komisariato, aplinkos apsaugos departamento rajono agentūros, sveikatos priežiūros įstaigų), įrodančias, jog jis nepapuola į kategorijas tų asmenų, kuriems teisė medžioti nesuteikiama. Asmenų, kuriems teisė medžioti nesuteikiama, sąrašas pateikiamas Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje nuostatuose. Į šį sąrašą įtraukti sveikatos priežiūros įstaigų įskaitose dėl psichinės ligos, piktnaudžiavimo alkoholių ir narkotinėmis medžiagomis esantys asmenys; bausmę atliekantys ir už tyčinius nusikaltimus teisti asmenys, kurių teistumas neišnykęs; nuolatinės gyvenamosios vietos Lietuvoje neturintys asmenys bei asmenys, kurie metų laikotarpyje yra padarę su medžioklės ar žūklės taisyklių pažeidimu susijusį teisės pažeidimą.

Medžioklės metu kartu su kitais dokumentais privaloma turėti galiojantį medžioklės bilietą.

Kiti medžioklės metu privalomi turėti dokumentai, sutinkamai su Medžioklės taisyklių 16 punktu, yra:

Medžioklės plotai gali būti naudojami nuomos arba žemės nuosavybės pagrindu. Kalbant apie medžioklės plotų nuomą, reikėtų paminėti, jog valstybinės žemės valdytojai turi įstatymo nustatyta tvarka išsinuomoti šioje žemėje esančius medžioklės plotus ne trumpesniam kaip 10 metų terminui, o privati žemė nuomojama medžioklei sudarant medžioklės plotų nuomos sutartį šalių susitarimu. Medžioklės plotus naudojantys asmenys įpareigoti rūpintis gyvūnija bei jos apsaugos priemonių įgyvendinimu.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (4358 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ali
  • Medžioklės santykių teisinis reguliavimas ir pagrindinės problemos
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Medžioklės santykių teisinis reguliavimas ir pagrindinės problemos. (2016 m.). https://www.mokslobaze.lt/medziokles-santykiu-teisinis-reguliavimas-ir-pagrindines-problemos.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 12:18
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo