Personalo valdymas konspektas


Sakalas personalo vadyba. Personalo valdymas organizacijoje. Personalo vadyba sakalas. Silingiene personalo valdymas. Sakalas a. šilingienė v. personalo valdymas. Personalo valdymo konspektas. A sakalas personalo vadyba. Sakalas a. personalo vadyba. Sakalas personalo. Sakalas personalo valdymas.

Personalo valdymo politikos samprata. Personalo valdymo politikos vaidmuo ir svarba įmonėje. Personalo valdymo politikos klasifikacija, atrankos kriterijai ir tikslai. Personalo valdymo politikos motyvavimas. Personalas – tai visos įmonės darbuotojai – visi samdomieji darbuotojai, ir dirbantys savininkai.

Personalas – tai visos įmonės darbuotojai – visi samdomieji darbuotojai, ir dirbantys savininkai. Sąvokos personalas ir darbuotojai yra lygiareikšmės sąvokos ir gali būti vartojamos kaip sinonimai. Personalo skaičius ir struktūra organizacijoje priklauso nuo gamybinių ir valdymo procesų apimties, struktūros ir darbo imlumo, jų automatizavimo, kompiuterizavimo, mechanizmo, darbo organizavimo lygio. [1 martinkus b. Darbo ištekliu ekonomika ir valdymas. Kaunas 2006, p. 151-152].

A. Sakalas ir kiti personalo struktūrą klasifikuoja į profesinę (vadovai, specialistai, tarnautojai, darbininkai), kvalifikacinę (auštasis, profesinis, vidurinis, nepilnas vidurinis ir kt. ) bei kitą personalo struktūrą (pagal lytį, amžių, stažą, tautybę ir pan. ).

Personalo vadyba – tai visuma tarpusavyje susijusių veiksnių bei sprendimų visuma, leidžiančių patenkinti organizacijos darbuotojų poreikius ir įgyvendinti organizacijos tikslus.

Personalo vadyba, priklausomai nuo skirtingu laikotarpiu susiformavusių įvairių vadybos teorijos nuostatų, kurias nulėmė tuo metu organizacijų aplinkose veikusios politinės, ekonominės ir socialinės jėgos, gali būti suprantama kaip mokslas apie personalo valdymą, kaip procedūra, aprūpinanti organizaciją tinkamai žmonėmis tinkamu laiku, kaip vieną iš vadybos funkcijų, kaip veiksnių visumą, kuriais siekiama ne tik organizacijos tikslų, bet ir patenkinti darbuotojų poreikius. [2 stankevičienė a. , lobanova l. Personalo vadyba organizacijos sistemoje. Vilnius 2006, p. 12-. ].

Darbu su personalu siekiama užtikrinti efektyvų ir priimtiną personalo panaudojimą organizacijoje kartu siekiant ir pačios organizacijos tikslų. Visa darbo su personalu sistema turi būti nukreipta į visapusišką personalo ugdympersonalo valdymas – vadovų ir pavaldinių bendradarbiavimo būdas bei organizacinės kultūros principais pagrįsta vadovavimo veiklos sritis.

Anot a. Sakalo ir v. Šilingienės personalo valdymas – kaip sistema, kurios pagrindinis tikslas – užtikrinti efektyvų vadovų ir pavaldinių bendradarbiavimą, siekiant organizacijos tikslų. [3 sakalas a, šilingienė v. Personalo valdymas. Kaunas 2000, p. ].

Kiekvienos organizacijos veiklos sėkmė priklauso nuo to, kaip ji sugeba tinkamai pasinaudoti darbuotojų turimomis žiniomis, kvalifikacija, atskleisti bei ugdyti jų potencialą. Siekiant suvienyti darbuotojus ir nukreipti jų pastangas į bendrų tikslų siekimą, personalo valdymas tampa dalimi bendros veiklos strategijos.

  • Microsoft Word 180 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (3858 žodžiai)
  • Universitetas
  • Personalo valdymas konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Personalo valdymas konspektas. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/personalo-valdymas-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 23:54
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo