Tyrimo plano parengimas



Turinys. Įvadas. Planuojamo tyrimo metodologinis pagrindimas. Planuojamo tyrimo metodai. Išvados. Literatūros sąrašas.
Bitinas B., Rupšienė L., Žydžiūnaitė V. (2008), teigia, kad tyrimo problema yra rimtas tyrimo reikalaujantis teorinis ar praktinis uždavinys. Tyrimo problemos formulavimas yra vienas iš reikšmingiausių žingsnių tyrimo procese. Tyrimo problema dažniausiai išreiškiama formuluojant klausimą apie reiškinius bei jų sąveikas.
Anot Bitino B., Rupšienės L., Žydžiūnaitės V., (2008), tyrimo tikslas – esminis temos pagrindimo komponentas. Kadangi tyrimo tikslas yra susijęs su nagrinėjama problema, jo formulavimui keliamos analogiškos sąlygos, tai yra reikia atsižvelgti:
Galima teigti, kad visos šios planuojamo tyrimo metodologinio pagrindimo dalys: tema, problema, objektas, tikslas ir uždaviniai yra svarbios ir reikalingos norint parengti planuojamą tyrimą. Tyrimas taps sėkmingu tik tada, kai bus išspręsta tyrimo problema ir pasiektas tyrimo tikslas.
Atlikdama empirinių duomenų rinkimą pasirinkčiau tokius metodus: dokumentų analizės ir anketinės apklausos metodus.
Taigi, dokumentų rinkimo metodas turi daugiau privalumų, nei apklausos metodas, Apklausos metu žmonės gali atsakinėti klaidingai, o dokumentuose viskas tiksliai parašyta.
Taikomojo tyrimo metodologinį pagrindimą sudaro šios dalys: tyrimo tema, problema, objektas, tikslas ir uždaviniai. Norint pasiekti tyrimo tikslą, šios dalys turi būti suformuluotos tiksliai ir aiškiai.
Dokumentų analizės metodas turi daugiau privalumų, nes dokumentai yra aiškūs ir tikslūs, o apklausos metodu gali būti atsakyta į ne visus klausimus. Vis dėl to rinkčiausi dokumentų analizės ir anketinės apklausos metodus, nes jie suteikia tiksliausia informaciją apie tai ką norime sužinoti.
- Microsoft Word 24 KB
- 2018 m.
- Lietuvių
- 9 puslapiai (1280 žodžiai)
- Kolegija
- Kamile
-